Chiptuning pre obytný voz? Perfektný nápad!

chiptuning obytny voz

Obytné vozy sa počas pandémie stali pekne horúcim tovarom. Veľa ľudí si uvedomila, že mať vlastný hotel na kolesách nie je vôbec zlé. Lenže v ponuke často chýba dostatočne výkonné modely, ktoré zaručia uspokojivú dynamiku aj u plne naloženého obytňáku. Riešenie je pritom veľmi jednoduché …

Chiptuning pre obytný voz
Dostatočný výkon a krútiaci moment nie sú len o maximálnej rýchlosti a čase na predbiehanie. Sila motora je aj o tom, koľko bude motor točiť, keď sa budete šplhať do kopcov rakúskych Álp, akú bude mať spotrebu, keď bude plne naložený, a či sa nezadýchá na dlhých cestách. Naša firma Quantum Tuning ponúka všetkým záujemcom profesionálny chiptuning, ktorý preprogramovaním riadiacej jednotky tyhle vlastnosti zaručí.

Nielen pre závodiak a TDI

Chiptuning, teda ladenie riadiacich jednotiek spaľovacích motorov , býva často spájaný hlavne so starými turbodiesely koncernových značiek alebo s veľmi rýchlymi modernými športovými vozidlami. Lenže to je len okraj toho, kde sa chiptuning využije. My sa zaoberáme úpravou prakticky akýchkoľvek vozidiel – sme špecialisti aj pre nákladné vozy či poľnohospodársku techniku. Práve tu je zmena nastavenia charakteristiky motora najviac poznať, pretože po nájdení ideálnej pracovnej pozície agregátu a jeho komponentov získame lepšiu odozvu na plyn, lepšie výkonové charakteristiky a v neposlednom rade aj nižšiu spotrebu. Pozrite sa napríklad, čo vieme s ohromným ťahačom Volvo FH16. U osobného auta je potrebné meniť nastavenie v celkom rozsiahlych medziach, aby bola zmena zreteľná. U veľkých áut je aj malá zmena na motore ohromne poznať. Trebárs už len ušetrenými litre paliva.

Rozdiel, ktorý je poznať

Medzi osobnými vozidlami tými naozaj veľkými nákladnými potom stojí dodávky . Majú väčšie motory, ktoré sú nastavené na pracovné zaťaženie. Na druhú stranu ale zase nie sú tak ohromné ​​ako nákladný agregáty. Tento kompromis a skúsenosti z oboch koncov veľkostí automobilov dokážeme chiptuningom skvele využiť. Čo konkrétne úpravou vášho obytného vozidla získate?
Naším profesionálnym chiptuningom upravíme mapovanie riadiacej jednotky motora. Tým dôjde k zmene priebehu krivky výkonu i krútiaceho momentu. Zvýšenie výkonu motora je výhodnejšie pre záťah vo vyšších rýchlostiach a maximálnej rýchlosti. Diaľničné presuny do Chorvátska či do Talianska sa tak výrazne spríjemnia. To ale nie je všetko. Vieme tiež zvýšiť krútiaci moment a umiestniť ho do širšieho spektra otáčok. To znamená, že obytné auto bude lepšie akcelerovať, potiahne skvele do kopca a nebude potrebné tak často radiť. Zvýšenie sily sa prejaví aj v znížení spotreby vozidla, ktorá je ale samozrejme najviac závislá od štýlu jazdy a zaťaženie vozidla. Lenže práve u zaťaženého auta, ktoré má viac sily, sa zmena v spotrebe prejavuje najviac.

Poctivo a bez rizika

Chiptuning obytných vozidiel je vykonávaný najčastejšie u:

  • chiptuning obytný voz na platforme Fiat Ducato
  • chiptuning obytný voz na platforme Ford Transit
  • chiptuning obytný voz na platforme Iveco Daily
  • chiptuning obytný voz na platforme Mercedes Sprinter

My v Quantum Tuning dokážeme nájsť vhodný Tuning motorov na prakticky na všetky typy obytných vozidiel . A ideme na to pekne poctivo. Naozaj nejde len o nejaké vsunutie medzičlánku k motoru, ktorý „oblbne“ informácie posielané do riadiacej jednotky. My skutočne upravujeme takzvané mapy motora, ktoré sa líšia podľa firmvéru aj softvéru každého vozidla. A to nejde robiť ledabolo, aby agregát neskončil na smetisku. Kto nevie, ako vyzerá rozdiel medzi kvalitným a nekvalitným tuningom, môže sa pozrieť aj na pár príkladov. U nás robíme prácu poctivo a profesionálne. Nesľubujeme nemožné a ponúkame úpravy každého motora presne podľa jeho možností v kombinácii s potrebami zákazníka. Ak sa vám nebude upravený motor v obytnom aute páčiť, vrátime vám do tridsiatich dní peniaze. Príďte a uvidíte, že dovolenka v obytnom aute môže byť ešte lepší.

chiptuning-phoenix-obytny-vuz-iveco-daily-30hpi-150kw
chiptuning-phoenix-obytny-vuz-iveco-daily-30hpi-150kw
chiptuning-hymer-obytny-vuz
chiptuning-hymer-obytny-vuz
chiptuning-fiat-ducato-obytny-vuz
chiptuning-fiat-ducato-obytny-vuz
chiptuning-fiat-ducato-obytny-vuzchiptuning-fiat-ducato-obytny-vuz-3
chiptuning-fiat-ducato-obytny-vuzchiptuning-fiat-ducato-obytny-vuz-3
chiptuning-phoenix-obytny-vuz-iveco-daily-30hpi-150kw-2
chiptuning-phoenix-obytny-vuz-iveco-daily-30hpi-150kw-2
chiptuning-fiat-ducato-obytny-vuz-23jtd-103kw
chiptuning-fiat-ducato-obytny-vuz-23jtd-103kw