Lacný chiptuning a nekvalitné úpravy ECU

Chiptuning a jeho ponuka je veľmi široká. Keď si zadáme do google alebo na zoznam magické slovíčko chiptuning, môžeme vyberať zo stovky firiem, ktoré túto službu ponúkajú.

Zákazník je pri výbere stratený, pretože každá firma je jednotkou na trhu, má najnovšie technológie, úžasné služby. Proste ten najlepší chiptuning. Ceny sa veľmi líši a tá rovnaká služba je ponúkaná od stopäťdesiatich až po tisíc eur.

Prečo niekto ponúka tak lacný chiptuning?

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Ako všade aj tu platí, a to dvojnásobne, že lacné veci nemá zmysel kupovať. Stretávame sa s tým dnes a denne. Krútime hlavou nad úpravami vozidiel, ktorá k nám prídu a chcú kontrolu alebo opravu chipu.

Keď je úprava vykonaná za pár korún od známeho, ktorý si prečítal knižku ako na chiptuning, asi sa nie je čomu diviť. Zaráža nás však to, že k nám chodia aj vozidlá, ktorá bola upravená u firiem, kde by sme čakali kvalitný chiptuning. Kameňom úrazu je, že veľa tunerov a chipařů si myslia, že keď pridajú na nafte, zdvihnú tlak na turbu a na railu, je vyhraté a vykonali skvelú úpravu. Ešte horšie je, keď používajú všeobecné nastavenia stiahnuté odniekiaľ z internetu.

Typickým príznakom týchto úprav býva hlučnosť motora, preklzávaniu spojky, nadmerná dymivosť, zlý priebeh záťahu turba a v horšom prípade núdzový režim, keď vodič stlačí plynový pedál až na podlahu.

nekvalitni-upravy-ecu

Kvalitný chiptuning – čím sa odlišuje

Kvalitný chiptuning znamená úpravu na mieru konkrétnemu vozidlu. Áno, to opäť tvrdí všetci, ale …
Ak vykonávate úpravu skutočne na mieru, chip nemôže byť hotový do 15 minút ani do hodiny. Prečo? Pretože ak je chiptuning naozaj ladený na základe firmware a čísla softvér, je potrebné motorové mapy hľadať ručne.

Veľa tunerov používa programy, ktorými si uľahčujú prácu (alebo to ani inak nevedia) a tieto programy im na základe nejakého algoritmu mapy vyhľadávajú. Problém je, že chybovosť v označení mapovej sekvencie u týchto programov dosahuje až 55%! Áno, čítate správne, viac ako polovica motorových máp je v prípade automatickej rekognizace zle (poťažmo nepresne) označená a dochádza k presahu jednotlivých motorových máp.

Pre ľahšie predstavu: napr. Priebeh tlaku turbodúchadla sa automatickou rekognizací neoznačí tam, kde začína, ale od 35% s presahom do motorovej mapy, ktorá má na starosti napríklad vstrekovanie. Tuner na toto nemôže nijako prísť. Dôjde k tomu, že turbo nafúkne o 10% a nedopatrením zmení casovania vstrekovačov.

Nekvalitné chiptuning môže veľmi jednoducho poškodiť hnací sústavu a jeho časti, preto je naozaj dobré si rozmyslieť, kde Vaše vozidlo necháte upraviť. Pritom cenový rozdiel medzi nekvalitné a kvalitné úpravou je mnohokrát otázka 1-2 nádrží pohoných hmôt.

nekvalitni-upravy-ecu

Preto, až budete vyberať firmu, od ktorej si necháte upraviť Vaše milované auto, ktoré stálo nemalé peniaze, vyberajte s rozvahou a prajeme Vám šťastný výber.

Na záver niekoľko faktov o Quantum Tuning Slovakia

  • Máme cez 600 pobočiek a viac ako 1000 autorizovaných centier.
  • Máme pobočky vo viac ako 53 krajinách sveta.
  • Sme skutočne najväčší úpravcovia motorov.
  • Upravujeme viac ako 2500 vozidiel mesačne z ponuky 6000 rôznych vozidiel.
  • ozidlá, ktoré sme upravili, najazdila viac ako 3,2 bilióna kilometrov (3.200.000.000.000).

Čo toto všetko znamená?

  • Zamestnávame len tie najlepšie.
  • Dostanete tú najlepšiu možnú úpravu ECU.
  • Doživotnú záruku na softvér.
  • Garantovanú 30 dennú záruku vrátenia peňazí.
  • Profesionálny prístup ku každému zákazníkovi.