Porucha systému ADBLUE na motoroch VW, Skoda, Seat, Audi

Deaktivácia systému ADBLUE

Systém AD-Blue je systém, ktorý keď funguje, znižuje množstvo splodín NOX – nemá vplyv na dymivosť. Avšak porucha na vozidle, kedy auto už dopredu hlási, že nebude možné naštartovať z dôvodu poruchy adblue je pálčivým problémom majiteľov Škoda, VW, Audi, Seat.

Porucha systému ADBLUE 2.0TDi – 3.0TDi >

Leto práve štartuje a mnoho ľudí odchádza na zaslúženej dovolenke. Auto v dnešnom roku hrá prím a preto, keď sa objaví nejaká porucha, nemôže to byť v najnevhodnejšej čas. Mnoho ľudí nám volá, že sa na prístrojovej doske objavil nápis:

Skontrolujte Adblue, nemožno naštartovať za xx km.

Tí odvážnejší nám volajú, keď už nie je možné naštartovať vôbec.
Čo je príčinou? Spravidla to býva chybný NOX senzor, zlé čerpadlo adblue, chybný plavák v nádrží alebo poškodená riadiaca jednotka systému Adblue.

Quantum Tuning ponúka komplexné riešenie v podobe vypnutie systému Adblue – kedy nie je potrebné opravovať poškodené komponenty. Ide o špecializovanú úpravu softvér v riadiacej jednotke motora. Celá deaktivácia je možné vykonať na ktorejkoľvek našej pobočke alebo výjazdom mobilného technika. Celý proces trvá v rozmedzí 2-3 hodín. Po prehriatiu sw v ř.j. motora je vozidlo plne prevádzky schopné a už nemôže dôjsť k obmedzeniu štartu motora z dôvodu poruchy Ad-blue a vozidlo nevykazuje žiadne závady.

Najčastejšie otázka našich zákazníkov je, či prejdú na STK po vypnutí ADBLUE. Vzhľadom na to, že systém adblue nepracuje (nezapína sa) vo voľnobežných otáčkach a nemá vplyv na opacitu – dymivosť, je odpoveď ÁNO, však dôrazne upozorňujeme našich zákazníkov, že táto úprava je určená iba a výhradne pre športové účely viď. nasl. upozornenia ..

Deaktivácia systému ADBLUE je určená len pre športové účely a po úprave sa vozidlo stáva nespôsobilé pre prevádzku na pozemných komunikáciách podľa zákona o podmienkach prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách.

vypnuti adblue
vypnuti adblue
vypnuti adblue
vypnuti adblue