Reakcia na plynový pedál – motor 2.0TDi – 3.0TDi 2018>

Zlepšenie reakcie na plynový pedál - motor 2.0TDi - 3.0TDi 2018>

Úžasný motor, vynikajúci krútiaci moment 600N, ale keď zošliapnete plynový pedál, môžete si prečítať noviny než auto zaberie ….

Zlepšenie reakcie na plynový pedál – motor 2.0TDi – 3.0TDi 2018>

Quantum Tuning už od druhej polovice júla 2019 ponúka úpravu najnovších riadiacich jednotiek BOSCH MD1 a ako prvá na trhu ponúka zvýšenie výkonu a optimalizáciu spotreby u najnovších vozidiel koncernu Audi, VW, Škoda, Seat. Nové modely vozidiel Volkswagen Touareg a Audi A6, Q7, Q8 ponúkajú veľmi vydarený naftový trojlitrový motor, ktorý je osadený riadiacou jednotkou motora Bosch MD1CP004. Jediným problémom je, že reakcia na plynový pedál je príliš pomalá. To platí aj pre motorizáciu 2.0TDi 140kW. Na križovatke pri zošliapnutí plynového pedálu vozidlo chvíľu premýšľa a až potom sa rozbehne. Veľmi nás pobavil email od nášho zákazníka, ktorý to myslím vystihol úplne dokonale..

„Čo mi ale vadí je neuveriteľná pomalá reakcia po zošliapnutí plynu. Jedu 20km/h, prudko zošliapnem plynový pedál až na podlahu a chcem akcelerovať a otáčkomer aj motor mlčí. Proste plynový pedál asi nie je spojený s autom, ale po internete posiela príkaz do Mladej Boleslavi, kde to musí nejaký postarší pán schváliť ?! Je to katastrofa!“.

Optimalizáciou dát v riadiacej jednotke motora – chiptuningom, sme schopní výrazne zlepšiť odozvu na plynový pedál a dodať vozidlu potrebnú dynamiku.

Quantum Tuning SK ponúka výhradne autorizovaný chiptuning Quantum.