Truck MAN TGS – TGX EURO 6 porucha ADBLUE reset / SCR systému

Pri nákladných vozidlách MAN TGX a MAN TGS plniacich euronormu EURO 6 sú vozidlá vybavené systémom selektívna katalytická redukcia, označovaným skratkou SCR alebo známejším menom Adblue. V prípade poruchy AdBlue – SCR je nákladné vozidlo v núdzovom režime, nemá výkon, maximálna rýchlosť je spravidla obmedzená na 20 km/ha alebo v určitých prípadoch nie je možné naštartovať.

Dojazdový kľúč SCR MAN TRUCK EURO6 je zariadenie, ktoré využívajú autoservisy nákladných vozidiel MAN, keď je treba pokazený kamión odviezť bezpečne do servisu. Po zapojení SCR kľúča je systém SCR odpojený, vozidlo má 100% výkon a nie je potrebné dolievať močovinu AdBlue.

Rozdiel medzi Adblue emulátorom a SCR kľúčom MAN TRUCK

Na trhu je v súčasnej dobe možné kúpiť nepreberné množstvo Adblue emulátorov, ktoré vypínajú selektívnu katalytickú redukciu (SCR – ADBLUE). Niektoré fungujú, iné menej a niektoré vôbec…

Bohužiaľ, mnoho prevádzkovateľov nákladných vozidiel MAN si neuvedomuje, že po zapojení Adblue emulátora dochádza k zničeniu filtra pevných častíc z dôvodu nemožnej dynamickej regenerácie DPF. Podľa počtu najazdených kilometrov a vyťaženosti vozidla teda krátkodobo vyrieši aktuálny problém s Adblue systémom, ale čoskoro sú nútení investovať nemalé čiastky do nového DPF filtra, alebo do jeho pravidelného čistenia.

Hlavné výhody SCR kľúče MAN TRUCK

Toto zariadenie je neoficiálne – oficiálnym zariadením MAN TRUCK, ktoré používajú renomované servisy MAN. SCR kľúč MAN TRUCK je zariadenie, ktoré úplne odstaví systém SCR – selektívna katalytická redukcia ADBLUE, ale filter pevných častíc funguje úplne správne. Teda opacita – dymivosť nákladného vozidla zostáva rovnaká a nedochádza k zníženiu životnosti filtra pevných častíc. V prípade merania emisného systému na opacitu – dymivosti vozidla – zostáva opacita rovnaká!

Inštalácia SCR kľúča MAN TRUCK

Zapojenie SCR kľúča je veľmi jednoduché a pripája sa na konektor, ktorý je v motorovej časti. Aj keď je vozidlo už v núdzovom – náhradnom režime, po zapojení dôjde automaticky k výmazu všetkých chýb zo systému SCR a kamión MAN má plný výkon a je úplne bez závad.

Aké závady sú vyriešené pomocou SCR kľúča MAN TRUCK?

  • Vstrekovanie Adblue močoviny
  • závada na NOx senzore (upstream, downstream)
  • hladina Adblue levelu v nádrži
  • závada na r.j. SCR – selektívna katalytická redukcia

Cena SCR kľúče MAN TRUCK EURO6

1. varianta MAN TRUCK EURO 6 kódovanie na VIN vozidla

2. varianta MAN TRUCK EURO 6 MULTILICENSE – je možné pripojiť do každého vozidla man truck

Pri odbere 5 ks a viac MNOŽSTEVNÉ ZĽAVY. Ponúkame spoluprácu autoservisom vozidiel MAN TRUCK.

scr-key-adblue-reset-man-tgx-tgs-euro6
euro6-adblue-man-truck
adblue-man-tgs-tgx-euro6-reset
chyba-adblue-man-truck
scr-adblue-man-truck
zavada-adblue-reset-man-truck
adblue-reset-man-tgx-tgs-euro6

Vyššie uvedené fotografie sú ilustračné.

V prípade deaktivácie systému AdBlue sa stáva vozidlo nespôsobilé pre prevádzku na pozemných komunikáciách v celej Európe, Severnej Amerike a krajinách, kde je funkčnosť systémov AdBlue vyžadovaná.
Táto služba je ponúkaná iba a výhradne na športové účely alebo na použitie v krajinách, ktoré nevyžadujú funkčný systém AdBlue.